Cosplay - w jaki sposób zrobić ogon?

Cosplay – w jaki sposób zrobić ogon?

Cosplay jest coraz modniejszy. Wśród nas są z pewnością amatorzy cosplayu. Na pewno dla osób bawiących się w cosplay interesujące są przeróżne poradniki, w których znajdziemy kilka tricków, o których być może nie mieliśmy kompletnie pojęcia.

Czym jest cosplay?

Zanim zaczniemy mówić sobie o piankach eva czy też już bardziej specjalistycznie o piankach eva 5mm, to warto zapoznać się w ogóle z terminem cosplayu. Jest to tak naprawdę forma sztuki, która się opiera na stworzeniu kostiumów oraz także charakteryzacji. Osoby, które się profesjonalnie zajmują cosplayem wykładają sporo zapału, jak i także wysiłku w to, aby się upodobnić do przeróżnych postaci, które są znane z popkultury. Najczęściej postacie te to bohaterowie gier, filmów, jak i także komisów. Aby móc zostać cosplayerem należy się wykazywać szczególnymi manualnymi zdolnościami, które okazać się mogą niezbędne podczas tworzenia jednak skomplikowanych strojów. Poza talentem plastycznym przyda się także wyobraźnia czy też też tak zwana umiejętność robienia czegoś wyjątkowe dosłownie z niczego.

Czy wiesz skąd się wziął cosplay?

Tak naprawdę bardzo łatwo jest się domyśleć, że cosplay przywędrował do nas z Azji. Był on szczególnie popularny w dziewięćdziesiątych latach. Chociaż początkowo wiele osób do cosplayu podchodziło dosyć specyficznie, a czasem nawet krytycznie, to cosplay wkradł się bardzo szybko w serce milionów osób. Na czym ten fenomen polega? Należy przede wszystkim zaznaczyć, że odwzorowanie pełne konkretnych postaci na sobie wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Stworzenie bohatera od podstaw filmu czy też kreskówki ze sobą niesienie nie tylko masę godzin spędzonych na stworzeniu samego stroju oraz do tego charakteryzacji, ale także musimy się zmierzyć ze sporymi kosztami związanymi z zakupem wszelkich potrzebnych rzeczy. Wybierając się do sklepu z materiałami cosplay przekonamy się, że materiały termoplastyczne swoje kosztują. Jednak pomimo tego radość jest olbrzymia.

Zobacz koniecznie:

Gdzie dokonywać zakupów?

Jeśli nie jesteśmy zrobić danego elementu stroju bez wyposażenia specjalistycznego, zawsze możemy się wybrać do specjalnego sklepu. Możemy postawić zarówno na zakupy stacjonarne, jak i także internetowe. Wybór sklepów oraz także hurtowni, w których kreatywne pianki czy też inne artykuły kreatywne jest cała masa. Warto także porównać sobie wcześniej ceny. Niekiedy przebicie jest dosyć spore. Musimy być czujni. Nikt raczej nie chce przepłać wydaje się to oczywiste.

Porady dotyczące wykonania ogona

Musimy mieć świadomość, że wykonanie pełnego wizerunku danej postaci jest dosyć trudne. Są oczywiście elementy stroju, które dosyć prosto jest odwzorować, ale są także takie, które są chyba najtrudniejsze. Do tej drugiej grupy z pewnością należy ogon. Ogon wydaje nam się elementem niezbyt uciążliwym. Jednak pamiętajmy, że w cosplayu chodzi o to, aby zwrócić uwagę na wszelkie, nawet najmniejsze szczegóły. Takim właśnie szczegółem płatającym figle jest ogon. Trudno jest go uniknąć, ponieważ w zasadzie każdy bohater bajki ma bardzo charakterystyczny ogon, który odstaje dodatkowo czy też sterczy w dosyć specyficzny sposób. Jak uzyskać efekt tego typu? Tak naprawdę sposobów na wykonanie realistycznego ogona jest mnóstwo. Jednak najprostszy sposób to użycie do jego wykonania pianki eva. Jest to nic innego jak specjalistyczna pianka do cosplayu. Jej celem jest wypełnienie, jak i także samo budowanie konstrukcji. Za jej pomocą możemy uformować taki kształt, jaki tylko nam się marzy. Co więcej mamy możliwość nadania mu walorów dodatkowych. Pianki przeznaczone do cosplayu cieszą się sporą popularnością. Głównie swoją popularnością zawdzięczają uniwersalności oraz także lekkości. Przy użyciu materiału tego typu możemy stworzyć każdy z elementów strony. Nie jest to tylko ogon, ale także zbroja czy też pancerz. Do wykonania pięknego ogona potrzebujemy pianki eva, futerka, kleju na gorąco. Oczywiście zamiast futerka możemy użyć innego materiału. Mamy tutaj pełną dowolność. Pamiętajmy jednak o wzorowaniu się daną postacią. Na samym początku musimy narysować dokładny kształt ogona. Do tego celu nada się najlepiej wspomniana już pianka. Jej szczególną cechą jest lekkość. Dzięki użyciu pianki jako materiału sztywnego, mamy pewność co do tego, że ogon nie będzie w żadnym wypadku wywierał wpływu negatywnego na nasz kręgosłup. Gdy będziemy już mieli gotowy szkic, to przyszła pora, aby się zabrać za wycinanie czy też zszywanie swojego szkicu. Po zszyciu ogona wypełnić należy go watą czy też innym tworzywem, które to sprawi, że ogon będzie sterczący oraz także sztywny. Gdy ogon już zacznie nabierać wszelkich kształtów, to należy przyszyć czy też przykleić przy pomocy kleju wierzchni materiał. Najczęściej osoby bawiące się w cosplay używają sztucznego futerka. Jest to jednak tylko jedna z propozycji na uszycie ogonka. Pamiętajmy jednak, że metoda ta jest najprostsza. Na pewno odniesiemy sukces. Z czasem nabierając doświadczenia można pokusić się o inne metody. Pamiętajmy, że powinniśmy się tym bawić i powinno nam to sprawiać ogromną przyjemność.