Doradcy kredytowi Szczecin

Doradcy kredytowi Szczecin

Doradcy kredytowi Szczecin: po różnego rodzaju kredyty chętnie sięgają zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy. Banki przygotowały dla swoich klientów zróżnicowane oferty, jednak wybór najkorzystniejszej stanowić może nie lada wyzwanie. Dlatego też, chcąc zaciągnąć kredyt, powinniśmy skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego ze Szczecina. W jaki konkretnie sposób może nam pomóc?

Jakie dokumenty przygotować, udając się do doradcy kredytowego?

Każdy potencjalny kredytobiorca, zanim uda się po pomoc do specjalisty, musi odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pierwsze z nich dotyczy tego, jaki dokładnie kredyt go interesuje i w jakiej kwocie? Drugie pytanie skupia się na tym, jak długo powinien wynosić okres kredytowania? Bardzo ważne jest także określenie, czy posiada się inne, niespłacone zobowiązania na moment składania wniosku kredytowego. W pierwszej kolejności musimy więc określić swoje potrzeby i wymagania. Idąc na spotkanie z doradcą kredytowym w Szczecinie, nie musimy brać ze sobą żadnych szczególnych dokumentów. Oczywiście, możemy wstępnie skompletować dokumentację, która będzie potrzebna do oceny naszej zdolności kredytowej. Jest to o tyle istotne, że dobry doradca kredytowy w Szczecinie może we własnym zakresie oszacować zdolność kredytową. Oczywiście, jego wyliczenia nie są dla banku wiążące, jednak dają pewien ogólny pogląd na sytuację. Jeśli jednak nie zdążymy zebrać niezbędnych dokumentów, doradca kredytowy zada nam pytanie, na podstawie których szacuje naszą zdolność kredytową. Do rozmowy z doradcą kredytowym w Szczecinie nie musimy się więc szczególnie przygotowywać. 

Na czym polegają konsultacje z doradcą kredytowym?

Doradcy kredytowi SzczecinZanim złożymy wniosek o kredyt, zwykle odbywamy kilka konsultacji z doradcą kredytowym w Szczecinie. Pierwsze spotkanie opiera się głównie na zebraniu wywiadu. Jest on bardzo istotny pod kątem doboru odpowiednich ofert kredytowych. Doradca zada też pytania, dotyczące naszej zdolności kredytowej. Na tym etapie może on również wstępnie wyjaśnić klientom warunki, na jakich udzielane są kredyty. Informacje pozyskane na spotkaniu mają jednak charakter orientacyjny. Na kolejnej wizycie klienci poznają oferty, jakie wybrał dla nich doradca kredytowy. Choć dysponuje on całym szeregiem różnego typu propozycji od banku, zwykle wybiera jedynie kilka, najbardziej korzystnych z punktu widzenia klienta. Dzieje się tak z dwóch powodów. Pierwszy dotyczy ograniczonych możliwości czasowych, bowiem przedstawienie wszystkich możliwych propozycji zajęłoby co najmniej kilka godzin. Drugi natomiast opiera się na założeniu, że najważniejsza jest selekcja informacji i przedstawienie klientowi tylko tych, które z jego punktu widzenia są wartościowe. Kolejne konsultacje polegają na wyborze najlepszej oferty – klient dokonuje go we własnym zakresie, jednak z pomocą eksperta. Po podjęciu stosownych decyzji, doradca kredytowy w Szczecinie może zająć się formalnościami, związanymi z zaciąganiem kredytu. Wcześniej jednak dokładnie omawia kwestię zdolności kredytowej, szczególnie jeśli kształtuje się ona na minimalnym, wymaganym przez banki poziomie. 

Dlaczego warto współpracować z doradcą kredytowym?

Współpraca z doradcą kredytowym w Szczecinie jest dla nas korzystna z kilku powodów. Przede wszystkim zyskujemy dostęp do najświeższych informacji dotyczących sytuacji na rynku kredytowym. Nawet osoby, które nie posiadają szczególnej wiedzy finansowej, mogą świadomie wybrać najlepszą ofertę. Ponadto, kredytobiorca może liczyć na cenne porady, dotyczące na przykład tego, jak poprawić swoją zdolność kredytową. Doradca kredytowy może przejąć część obowiązków, związanych z zaciąganiem kredytu, na mocy udzielonego mu pełnomocnictwa. Współpraca z doradcą kredytowym pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Dzięki niej uchronimy się przed nieprawdziwymi, mylącymi informacjami, które często znajdziemy na przykład w mediach. Nawiązanie współpracy z doradcą kredytowym daje pewność, że kwestie finansowania pozostawione są w dobrych rękach. Kredytobiorcy są o wiele spokojniejsi, pamiętając jednocześnie, że zaciągnięcie kredytu samo w sobie wiąże się z pewnym stresem i niepokojem.

Konsultacje stacjonarnie czy online?

Obecnie coraz więcej doradców kredytowych umożliwia odbycie konsultacji online. Są one tak samo wartościowe, jak konsultacje stacjonarne. Pamiętajmy jednak, że osobista wizyta u doradcy prędzej czy później może okazać się nieunikniona, szczególnie jeśli wystawiamy pełnomocnictwo. Z drugiej strony zebranie wywiadu z kredytobiorcą czy wyjaśnienie nieścisłości może odbyć się bez konieczności wychodzenia z domu. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na załatwienie formalności, związanych z kredytem. Coraz większa liczba doradców kredytowych pracuje także w godzinach wieczornych, dzięki czemu konsultację możemy odbyć na przykład po pracy. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego chcąc wziąć kredyt, dobrze jest z nich skorzystać. Pamiętajmy, że z pomocą dobrego doradcy kredytowego w Szczecinie cała procedura będzie o wiele prostsza i mniej stresująca.