Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka? Znalezienie odpowiedniego łóżeczka dla naszego malucha jest niezwykle ważne. Przede wszystkim musi być bezpieczne. Istnieje wiele różnych rodzajów łóżeczek dla maluszka i czasami możemy mieć naprawdę duży problem, aby znaleźć to właściwe. Dlatego warto skorzystać z kilku poniższych rad.

Jak długo dziecko będzie korzystać z łóżeczka?

Łóżeczka są zwykle używane przez 24 miesiące. Gdy dziecko kończy 2 lata, nadchodzi właściwa pora, aby zmienić łóżeczko na łóżko dziecięce. Oczywiście odpowiedni moment jest uzależniony od dziecka. Pewnym znakiem, że nasze dziecko gotowe na kolejny krok jest to, że widać, że już jest za duże na łóżeczko lub może z niego uciec przy minimalnym wysiłku.

Kiedy kupić łóżeczko dziecięce?

Większość przyszłych mam kupuje łóżeczko w czasie ciąży, tuż przed rozpoczęciem trzeciego trymestru. Możemy się jeszcze wstrzymać z zakupem, zanim nie poznamy płci dziecka (aby nie kupić różowego łóżeczka dla chłopca i odwrotnie), najlepiej wszystko zaplanować z wyprzedzeniem. Wiele firm potrzebuje więcej czasu na realizację zamówienia. Nie możemy jednak czekać na łóżeczko, gdy pojawi się już dzidziuś. Dlatego kupmy łóżeczko stosunkowo wcześnie.

Standardowe łóżeczka dziecięce

Jest bardzo popularne. Gdybyśmy zamknęli oczy i wyobrażali sobie łóżeczko, pewnie byłoby standardowe. Typowe łóżeczka mają cztery stałe boki i szczebelki. Pamiętajmy jednocześnie, że standardowe łóżeczka występują w wielu różnych stylach. Wybierzmy takie, które będzie pasowała do pokoju dziecinnego. Do głównych zalet możemy zaliczyć dostępność, niską cenę, prostą i wytrzymałą konstrukcję, a także wytrzymałość. Niestety nie mają kilku cech, które występują w nowoczesnych łóżeczka. Ponadto ciężko jest je przenieść z jednego miejsca do drugiego.

Łóżeczko 2 w 1

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?
Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Zmienia się wraz z wiekiem dziecka. Takie łóżeczko można przekształcić w jeden lub więcej rodzajów mebli, najczęściej w standardowe łóżeczko, łóżko na dzień, łóżko dziecięce lub łóżko pojedyncze lub podwójne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki różnym opcjom, możemy modyfikować łóżeczko. Najdroższe łóżeczko jest w stanie przekształcić w pełnowymiarowe łóżko. Przede wszystkim jest to opłacalne i długoterminowe rozwiązanie. Nasze dziecko będzie potrzebowało tylko jednego łóżka. Jest zbudowane z troską o szczegóły. Ma takie wykończenie i kolor, dzięki którym dziecko nie będzie za duże na taki mebel. Niestety takie łóżeczko jest często zdecydowanie droższe od innych. Może nie pasować do przyszłego wystroju wnętrza. Wymagana jest wiedza i sprzęt, aby zmodyfikować łóżeczko. Musimy dobrze schować sprzęt do modyfikacji, aby go później wykorzystać. Bez niego nie będziemy mogli zmienić łóżeczka w inny mebel. Może też się zużyć i nie wykorzystamy później wszystkich jego funkcji. Chociaż najlepsze łóżeczka tego typu nie potrzebują żadnych dodatków, niektórzy producenci wymagają kupienia innych akcesoriów, aby go przekształcić.

Przenośne łóżeczka dziecięce

Jeśli brakuje nam miejsca, możemy wybrać przenośne łóżeczko dziecięce. Możemy go łatwo przenosić z pokoju do pokoju. Dzięki temu możemy obserwować dziecko, gdy wykonujemy prace domowe. Upewnijmy się tylko, że łóżeczko mieści się w drzwiach. Jest idealne dla domów i mieszkań o ograniczonej przestrzeni. Pozwala w łatwy sposób kontrolować dziecko. Niestety trzeba regularnie sprawdzać hamulce, aby dziecko było bezpieczne. Nie ma do wyboru tylu wzorów co w przypadku innych łóżeczek.

Przenośne łóżeczko nazywane jest również składanym łóżeczkiem. Zasadniczo wyróżnia się tym, że ma kółka. Dzięki nim łatwo możemy go przetransportować. Po ustawieniu łóżeczka we właściwym miejscu, po prostu używamy blokady na każdym kole. Wtedy możemy go prosto zablokować. Przy kupowaniu takiego łóżeczka, koniecznie weźmy pod uwagę podłogę. Koła, które łatwo przesuwają się po dywanie, mogą podrapać i uszkodzić drewnianą podłogę i odwrotnie. Wybierając odpowiednie koła, nie tylko ratujemy podłogę, ale również zwiększamy przenośność łóżeczka. Musimy pamiętać o tym, by nie wyjmować materaca, podczas przewożenia łóżeczka.

Łóżeczko turystyczne

Można go łatwo złożyć i zmieścić w torbie. Jeżeli wybieramy się na wakacje lub często jeździmy z dzieckiem do różnych miejsc, warto wybrać takie łóżeczko. Przede wszystkim jest lekkie i łatwe do złożenia. Nie będziemy mieć problemów z noszeniem. Ponadto możemy go trzymać w torbie, nawet lecąc samolotem. Niestety nie wygląda tak jak standardowe łóżeczko. Jest bardziej podatne na zużycie. Nie może pełnić funkcji łóżeczka na stałe. Jest lekkie, ponieważ wykonano go z odpowiednich materiałów. Najczęściej wykorzystywana jest siatka i aluminium. Niestety to też oznacza, że jest mniej odporne na uszkodzenia niż tradycyjne, drewniane łóżeczko. Dlatego nadaje się tylko na wyjątkowe okazje. Nie będziemy mieć problemów z jego rozłożeniem, możemy nam to zająć zaledwie kilkanaście sekund.

Uniwersalne (wielofunkcyjne) łóżeczko dziecięce

Takie łóżeczko zawiera dodatkowo jeszcze przynajmniej jeden mebel. Dzięki temu oszczędzamy na kupowaniu oddzielnych mebli. Eliminuje potrzebę zakupu dodatkowych mebli. Jest szybkie do skonfigurowania. Niestety, aby zmniejszyć wielkość łóżeczka, niektóre funkcje mogą zostać pominięte. Jest i tak większe niż standardowe łóżeczko.