Jaką pościel do hotelu wybrać?

Wiele osób nie ma zielonego pojęcia jaką pościel do obiektu swojego wybrać? Mamy wątpliwości czy powinna ona być biała czy też postawić na kolor? Do tego dochodzi także wypełnienie poduszek i kołdry. Lepiej będzie postawić na wypełnienie pierzem czy też puchem? Powinniśmy o pomoc w tematach tych poprosić profesjonalistów.

Inna pościel do domu oraz inna pościel do hotelu

Przede wszystkim gdy stajemy przed wyborem rodzaju konkretnej pościeli do hotelu, musimy pamiętać, że inne zupełnie wymagania stawia się przed pościelą domową, a inne przed pościelą hotelową. Wytrzymałość samej pościeli hotelowej powinna być większa i to nieporównywalnie niż ta domowa. Szczególnie z tego względu, że pościel hotelowa jest poddawana konserwacji bardzo często.

ZOBACZ:

Dosyć wysokie wymagania

Pościel hotelowa jest pościelą przemysłową. Musi ona spełniać wymagania bardzo wysokie. Chodzi zarówno o wymagania zarówno estetyczne jak i także o wymagania wytrzymałościowe. Pościel hotelowa powinna posiadać odporność wysoką na częste przemysłowe pranie i to w temperaturze 95 stopni Celsjusza. Dodatkowo pościel hotelowa obowiązkowo musi być odporna na maglowanie, pilingowanie, na dezynfekcyjne procedury jak i także dobrą samą ekonomikę prania. Cechą, która wyróżnia pościel hotelową jest także sama gramatury tkaniny. Jest to około 160 gram/mkw. Świetnym porównaniem będzie porównanie tej gramatury z gramaturą tkaniny pościeli domowej. Jej gramatura to około 125 gram/mkw. Jednym z czynników głównych, który odróżnia pościel hotelową od pościeli domowej jest sam przepis prania oraz także konserwacji i środowisko. W swoich domach używamy najczęściej kolorowych pościeli, które są szyte z zapięciami różnego rodzaju. Można ją wyłącznie prać w temperaturach niskich, bez środków piorących agresywnych oraz najlepiej suszyć w rozwieszonym stanie na sznurku. Posiadane przez pościel parametry przeznaczone do hoteli są dobrane w ten sposób, że nawet proces konserwacji najbardziej agresywny nie będzie miał zbyt dużego wpływu na jej zewnętrzny wygląd. Bardzo ważne jest także zachowanie wymiarów stałych konfekcji po praniu oraz samą długość użytkowania i zewnętrzny wygląd. Właściwości te uzyskamy stosując tkaniny o innym wykończeniu oraz o innej strukturze, aniżeli tkaniny, które są stosowane w domowej pościeli. Aby tkanina powstała o parametrach wymaganych, musi być długie zastosowane, włókno czesankowe oraz także maksymalnie gładkie. Im gładsze oraz dłuższe włókna, tym tkanina jest cieńsza oraz zdecydowanie bardziej wytrzymała. Kolejnymi elementami różniącymi te dwa podstawowe produkty to używane podczas ich produkcji szwalnicze nici. Najlepiej powinny to być nici rdzeniowe. One są z kolei odporne na działanie temperatur wysokich, sposób samego szycia polegający na zagęszczeniu samego ściegu oraz ryglach, które wzmacniają zakończenie samych ściegów oraz oczywiście zamykająca poszewkę czy też poszwę zakładka hotelowa, a nie guziki czy też zamki.

A może by tak pościel z adamaszku?

Adamaszek jest tkaniną żakardową oraz dwustronną. Jest najczęściej jednobarwna, z matowym wzorem na tle błyszczącym, uzyskiwanym przed dobranie odpowiednie tkackich splotów, najczęściej atłasowych. Głównie są to motywy roślinne. W adamaszku produkowanym w Polsce bawełna genialnie zastąpiła jedwab. Prawie sześćdziesiąt procent hotelarzy w Polsce w swoich obiektach stosuje adamaszkową pościel. Zazwyczaj jest to deseń w centymetrowe czy też dwu centymetrowe paski. Producenci unikają dodawania poliestru czy też tkanin tego typu. Głównie z racji obawy powstawania na powierzchni tkaniny – pilingu. Jeśli po kilku praniach pościeli także zauważymy, że pilinguje się to na pewno znak, że do samej produkcji tkaniny użyto półproduktów niskiej jakości.

Bawełniana pościel czy też pościel z domieszką?

Gdy już doskonale wiemy, jakie konkretne parametry posiada pościel hotelowa, to pora odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką pościel hotelową wybrać? Zastanówmy się czy lepsza okaże się czysto bawełniana pościel hotelowa czy też może taka z domieszką poliestru. Pościel hotelowa bawełniana jest znana jak i także stosowana od lat w domowych gospodarstwach, hotelach, pensjonatach czy też w szpitalach. Podczas użytkowania wymaga troszkę zachodu. Jednak aby miała ładny wygląd, to potrzebne jest wysoka temperatura prania jak i także prasowania. Z kolei dla nadania jej połysku oraz także wyeliminowania mechacenia dodać należy krochmal. Jest za to naprawdę trwała. Co więcej daje gwarancję świeżości jak i także chłonie dobrze pot. Można jak najbardziej stosować środki chlorowe wybielające. Oczywiście sam wybór konkretnej pościeli jest zależy od naszych indywidualnych preferencji. Każdy powinien mieć swoje indywidualne zdanie. Skoro już wiemy na co zwrócić uwagę, będzie nam o wiele prościej podjąć ostateczną decyzję. Jednak nieco nam utrudnia fakt, że wyboru pościeli hotelowej jest naprawdę cała masa. Duży wybór nie zawsze jest zaletą. Musimy także wiedzieć, że nie powinniśmy kupować najtańszej pościeli. Zwykle jest ona bardzo słabej jakości i nie posłuży zbyt długo hotelowym gościom.