Ortodonta z Wrocławia cennik

Ortodonta z Wrocławia cennik

Ortodonta z Wrocławia cennik: korekcja zgryzu i niewspółosiowości zębów to zadanie dla ortodonty, który przy pomocy specjalnych struktur ortodontycznych pomoże przywrócić estetykę twarzy, przywrócić funkcję żucia, dykcję. Specjalista pomoże usprawnić oddychanie przez nos, a także prawidłową pozycję języka, ustawić zęby w rzędzie, pozbyć się złych nawyków. Zapisując się na wizytę do ortodonty, cennik będzie widoczny przed gabinetem lekarskim, koszty leczenia można również sprawdzić na stronie internetowej.

Diagnostyka przed leczeniem ortodontycznym we Wrocławiu – cennik badań

invisalign
invisalign

Każdy pacjent przed rozpoczęciem leczenia przechodzi badanie, uzyskuje diagnozę, porady i zalecenia, a także wszelkie niezbędne wyjaśnienia dotyczące nadchodzącej terapii. W tym również porady, jak pozbyć się złych nawyków, które przyczyniły się do powstania wad zgryzu. Ortodonta określi możliwość korekcji zgryzu za pomocą odpowiedniego aparatu ortodontycznego, ustali czas trwania leczenia, a także opcje (metalowe,  ceramiczne, szafirowe, nakładki, płytki).

Wizyta u ortodonty we Wrocławiu cennik badań diagnostycznych:

 • Konsultacja + tomografia komputerowa jamy ustnej – 300 złotych.
 • Zdjęcie 3D szczęki i żuchwy – 300 złotych.

Planowanie leczenia ortodontycznego we Wrocławiu

Po wizycie u ortodonty zostanie opracowany i wydany szczegółowy plan na cały okres leczenia, w którym ortodonta wskaże rodzaj wady zgryzu, nakreśli harmonogram wizyt oraz optymalne terminy i etapy leczenia oraz wskaże rodzaj wybranej do leczenia struktury ortodontycznej. Opcje korekcji zgryzu to stałe aparaty ortodontyczne, z konstrukcji nieusuwalnych leczenie może zostać wykonane aparatami metalowymi, estetycznymi, a także lingwalnymi.

Aparaty ortodontyczne mogą być również ligaturowe i bezligaturowe, które z kolei mogą być przedsionkowe (po zewnętrznej stronie zębów) i językowe (na wewnętrznej powierzchni zębów). Aparaty metalowe są obecnie najpopularniejszym sposobem na korekcję zgryzu i wyrównania zębów, ponieważ same aparaty wyróżniają się wytrzymałością, ruchomością łuku (bezligaturowego), doskonałymi wskaźnikami czasu leczenia równolegle z wynikami, a także zwartością systemu. Aparat metalowy to niezawodna i sprawdzona technika, którą można stosować do leczenia i korekcji wad zgryzu od 12 roku życia.

U ortodonty we Wrocławiu cennik na stałe aparaty ortodontyczne zawiera:

   • Metalowy – jeden łuk około 1900 złotych.   
   • Metalowy – dwa łuki około 3800 złotych.
   • Szafirowy – jeden łuk około 2900 złotych.
   • Szafirowy – dwa łuki około 5 700 złotych.
Ortodonta z Wrocławia cennik
Ortodonta z Wrocławia cennik

Podstawową opcją są aparaty ortodontyczne metalowe. Natomiast aparaty estetyczne to aparaty przeznaczone również do leczenia i korekcji wad zgryzu, korygujące ustawienie zębów o nieco dłuższym okresie leczenia w porównaniu z systemem metalowym (w niektórych przypadkach). Aparaty estetyczne mogą być: ceramiczne, szafirowe, plastikowe. Wszystkie są dopasowane do głównego koloru szkliwa i charakteryzują się wysoką estetyką. Jednak przy nieostrożności i niestosowaniu się do zaleceń ortodonty mogą się odpryskiwać i łamać. W takim przypadku wspornik należy wymienić na nowy. Aparaty szafirowe wykonane są ze sztucznego szafiru, który jest przezroczystym materiałem połączonym dość cienkim łukiem, który z kolei może być wykonany z ciemnego lub jasnego materiału.

Ortodonta we Wrocławiu – cennik na aparaty ortodontyczne ruchome

   • Dla dzieci – około 700 złotych.
   • Czynnościowy trainer – około 650 złotych.
   • Lingwalny jeden łuk – około 8 000 złotych.
   • Lingwalny dwa łuki – około 16 000 złotych.

Leczenie ortodontyczne we Wrocławiu – cennik na nakładki

Zawsze pozostaje najbardziej estetyczne i niewidoczne leczenie w ortodoncji tzn. leczenie nakładkami. Nakładki Invisalign są całkowicie przezroczyste, bezbarwne i niewidoczne. Dokładnie powtarzają kształt uzębienia, wyrównują zęby i korygują kształt uzębienia płynnie, delikatnie i stopniowo. Główną zaletą nakładek jest ich niewidoczność, można się uśmiechać, swobodnie jeść i swobodnie dbać o codzienną higienę jamy ustnej.

Cennik na systemy nakładek:

   • Invisalign Express – około 6500 złotych.
   • Invisalign Lite – około 12 000 złotych.
   • Invisalign Full – około 18 000 złotych.

Oprócz leczenia ortodontycznego koniecznie co 4-5 miesięcy dokłada się profesjonalną higienę jamy ustnej, co doskonale sprawdza się jako profilaktyka próchnicy podczas noszenia aparatów ortodontycznych, a dodatkowa kontrola przez stomatologa nigdy nie zaszkodzi. Aby utrzymać wynik po zdjęciu aparatu ortodontycznego i udanym leczeniu ortodontycznym, stosuje się przezroczystą nasadkę oraz aparat, który jest mocowany po wewnętrznej stronie zębów i dzięki temu niewidoczny dla innych (retainer).

Kiedy potrzebne są usługi ortodonty?

Doświadczony ortodonta ustala, czy pacjent ma wskazania do leczenia ortodontycznego dopiero po zrobieniu wywiadu, badaniu klinicznym, analizie stanu jamy ustnej, pobraniu wycisków stomatologicznych, wykonaniu zdjęć rentgenowskich.

Leczenie ortodontyczne może być potrzebne w następujących przypadkach:

   • Zgryz dystalny. W tym przypadku górne przednie zęby wystają mocno do przodu w porównaniu z dolnymi.
   • Zgryz krzyżowy. Górne zęby nie opadają lekko przed dolnymi ze względu na słaby rozwój jednej z boków którejkolwiek ze szczęk.
   • Dystopia. Zęby dolnego i górnego rzędu są nie na miejscu, oddalając się od normalnej pozycji (oddalenie, przesunięcie).
   • Zgryz mezjalny. Górna szczęka jest mniej rozwinięta, podczas gdy dolna szczęka wystaje do przodu.
   • Zgryz otwarty. Gdy szczęki są zamknięte, między dolnym a górnym rzędem zębów jest przerwa.
   • Zaburzenia uzębienia. Mowa o pustych przestrzeniach w uzębieniu, które powstają w wyniku nieprawidłowego umieszczenia lub utraty zębów.
   • Bliskie odstępy między zębami. W uzębieniu jest więcej zębów niż można ich zlokalizować przy normalnym zgryzie.

Jeśli ktoś zmaga się z problemami ze zgryzem, powinien zapisać się na konsultację do ortodonty we Wrocławiu. Po badaniu ortodonta będzie mógł powiedzieć, w jaki sposób wada może zostać skorygowana.