Prestiż życia w stolicy — mieszkanie od dewelopera w warszawskiej Woli

Prestiż życia w stolicy — mieszkanie od dewelopera w warszawskiej Woli

Prestiż życia w stolicy — mieszkanie od dewelopera w warszawskiej Woli – wygodne mieszkanie w stolicy to dla większości pojęcie abstrakcyjne. Samo miasto jest głośne, zatłoczone, niesamowicie popularne, a tempo życia w nim zdaje się pędzić na złamanie karku. Większość czasu spędza się tu w korkach lub w zatłoczonej komunikacji. Na szczęście panaceum na te oczywiste wady stara się wyszukiwać każdy dysponujący nowymi lokalami deweloper.

Warszawa tylko dzięki staraniom architektów, inwestorów i wykonawców może stać się nieco bardziej przyjazna dla osób ceniących ciszę i spokój, przynajmniej po godzinach. I tak też się dzieje, głównie za sprawą nowego budownictwa. Nic nie zmieni jednak faktu, że samo posiadanie jakiejkolwiek nieruchomości w stolicy to rzecz mocno prestiżowa. Najbardziej cenione są te, które do tego są dobrze położone, a jedną z najlepszych lokalizacji jest dzielnica o nazwie Wola.

Zieleń i wieżowce

Wola została dumnie włączona do stolicy jako dzielnica w 1916 roku. Wtedy było to niewielkie miasteczko pełne zabudowy jednorodzinnej, młynów i brukowanych ulic. Po ponad stu latach jest dynamicznie rozwijającą się, ścisłą częścią stołecznego ekosystemu, z przestrzenią biurową, mieszkalną oraz usługową. Nie brakuje tu też zieleni, docenił ten fakt niejeden deweloper. Warszawa w tej części bardzo mocno łączy się z naturą, jak chociażby za przyczyną parków Sowińskiego, Szymańskiego, Janusza lub popularnego Moczydła. Dlatego projekty mieszkalne są tworzone w asyście koron drzew i z naciskiem na włączanie w mieszkania na sprzedaż również ogródków (nieruchomości parterowe) lub ogrodów na dachach oraz tarasach.

Miejsce stworzone dla rodzin

Prestiż życia w stolicy — mieszkanie od dewelopera w warszawskiej Woli
Prestiż życia w stolicy — mieszkanie od dewelopera w warszawskiej Woli

„Idealna przestrzeń dla rodziny” — gwarantuje każdy deweloper — „Warszawa, Wola, to jest miejsce, w którym na nowo odkryjesz swoje życie”. Słowa te brzmią jak typowa papka reklamowa, ale w odniesieniu do stolicy mają głębszy sens. Przede wszystkim tutaj wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Dla pragnących najlepszej edukacji otworzono wiele prywatnych żłobków i przedszkoli. Jest podstawówka i liceum. Dzielnica ta też nie wymaga wydostawania się poza jej granice, jeśli chce się zrobić wygodne zakupy, bo znajduje się tutaj duże Centrum Handlowe Wola Park oraz Fort Wola.

Nie brakuje tu także dużych ośrodków gwarantujących zatrudnienie, a czasem na usytuowane na Woli rejony biznesowe mówi się „drugi Mordor”, co jest rekomendacją samą w sobie. Wszystkie te aspekty łączy ze sobą rewelacyjna komunikacja, która działa tutaj wyjątkowo dobrze. To także planowany dostęp do metra, o czym wspomina prawie każdy deweloper. Warszawa w tym miejscu jest niesamowicie przyjazna dla rodzin, bo faktycznie nie brak tu atrakcji i to w przyjaznym, zielonym otoczeniu.

Teren świetny pod inwestycję

Wola to także dobry grunt pod inwestowanie pieniędzy. Niestety jest to także czwarta najdroższa dzielnica, zatem osoby chętne na zakup mieszkania pod wynajem będą musiały zostawić tu nieco więcej pieniędzy. Średnio jest to jedenaście tysięcy złotych za metr kwadratowy, czyli więcej o od około 1000 do 4000 zł niż w innych miejscach. Jednakże warto wydać tę kwotę, szczególnie w przypadku lokalu do odnowienia, bo zainteresowanie wśród pragnących mieszkać w Warszawie jest tutaj ogromne. Po oddaniu go do użytku z pewnością długo nie będzie on „wisieć” na rynku i szybko znajdzie nowego najemcę.

Nowe mieszkanie zrobione pod klucz

Inwestycja w mieszkanie jest bardzo opłacalna. Lokale są tutaj naprawdę drogie, szczególnie te dopiero co wybudowane, w wysokim standardzie, prosto od dewelopera. Warszawa potrafi bić różne rekordy, ale w tym miejscu dwupokojowe, urządzone mieszkanie o powierzchni 38 metrów za ponad pół miliona złotych to nie jest żaden ewenement. Mimo wszystko warto kupować, bo dziurę w budżecie niweluje komfort życia w tej wyjątkowej przestrzeni.

Zobacz również:

Apartament czy stara kamienica?

Dzielnica ta jest skupiskiem wielu kontrastów. Z jednej strony bardzo popularne są tu nowoczesne i pełne szyku inwestycje, które od początku do końca stworzył deweloper. Warszawa, Bemowo, to także drugie oblicze: stare czynszowe kamienice i niewielkie bloki z okresu PRL. Łączenie się tych różnych przestrzeni życiowych wpływa na zrównoważenie tego miejsca. Nie jest to tylko zamknięta strefa prywatnych osiedli otoczonych murem, ale przede wszystkim stolica w pełnym wymiarze. Przechadzając się ulicami Woli, można bez problemu poczuć ten wyjątkowy warszawski klimat, o którym pisało mnóstwo autorów książek i o których powstały setki piosenek.

W porównaniu do Woli, mieszkanie gdzieś na szeroko pojętych przedmieściach, jest raczej jak pobyt na odludziu, w dodatku z koniecznością codziennej walki z korkami. W tej dzielnicy nic nie trzeba, wszystko jest „o trzy kroki stąd”, a piękne i funkcjonalne mieszkanie zawsze gwarantuje deweloper. Warszawa zaskakuje tu zielenią i spokojem, zupełnie jak na obrzeżach. Sprawnie funkcjonująca przestrzeń biznesowa, handlowa, usługowa, edukacyjna i kulturalna. Do tego świetna komunikacja z bliską obecnością metra na czele, to wisienka na torcie wśród wszystkich możliwości, jakie niesie ze sobą Wola.