Rekrutacja pracowników

Podczas zatrudniania nowych osób do swojej firmy należy zachować maksymalną ilość rozsądku. Rozpoczęcie współpracy z nową osobą to poważne zobowiązanie i lepiej, żeby było udane z każdej strony, aby potem nie żałować, że podjęło się zbyt pochopną decyzję. Problemy z nieodpowiednio zrekrutowanymi osobami mogą być bardzo poważne. Nie ma znaczenia narodowość pracownika, a raczej jego osobiste i unikalne cechy. Jeśli ktoś jest leniwy, to nic mu nie pomoże urodzenie się w Szwecji. Pracownicy z Ukrainy https://apsprofit.pl/biuro-posrednictwa-pracy-dla-ukraincow/, z Polski czy skądkolwiek są w takim samym stopniu narażeni na różne problemy, zmiany nastrojów, niedostosowanie się do zasad i tak dalej. Warto zainteresować się jak obecnie wygląda rekrutacja pracowników z ukrainy.

Co więc decyduje o tym, że dany kandydat do pracy okaże się tym jedynym? Wiele jest czynników, które to określają. Każdemu pracodawcy zależy też trochę na czymś innym . Wiadomo, że zakład pogrzebowy prawdopodobnie nie zatrudni kabareciarza, a magister inżynier mechatroniki nie powinien szukać swego miejsca wśród załogi restauracji fast food, bo zapewne spotka się z odmową. Charakter danej firmy w dużej mierze decyduje o rodzaju zatrudnianych ludzi, ale nie jest jedynym kryterium. Czasami można określić zestaw cech, które dana osoba powinna posiadać, aby wstąpić w szeregi pracowników danej firmy. Na przykład może to być poczucie humoru, kreatywność, ambicja, wola walki o swoje cele. Bywa, że potencjalnego pracodawcę skusi jakieś niecodzienne hobby wymienione w CV kandydata. Może się okazać, że szef poczuje sympatię z powodu wspólnej pasji i to zadecyduje o przyjęciu kogoś do pracy. Znajomość języków obcych też jest ważna, na przykład pracownicy z Ukrainy znają w większości język rosyjski i angielski, daje im to czasem przewagę na starcie w nowej firmie. W ogóle warto znać języki obce, a angielski to już dziś podstawa i mało kto nie umie się nim posługiwać w większym lub mniejszym stopniu.

Poza tym dodatkowym atutem kandydata do pracy mogą być jakieś umiejętności interpersonalne, na przykład zmysły nastawione na sprzedawanie ludziom rzeczy, których nie potrzebują. To bardzo ceniona umiejętność w czasach, kiedy już w sumie wszystko mamy, ale wciąż chcemy więcej, a producenci dóbr walczą o naszą uwagę. Ostatnio jest też moda na rozwiązywanie problemów, traktowane jako osobna umiejętność. Specjaliści od rozwiązywania problemów coraz częściej zajmują intratne posady w świetnych firmach. Być może uczelnie wyższe już szykują taki kierunek studiów.

Co jeszcze warto brać pod uwagę przy poszukiwaniu idealnego pracownika? Na pewno jego oddanie swojej nowej pracy. Panuje przekonanie, że pracownicy z Ukrainy https://apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-ukrainy/ bardziej się starają osiągać dobre wyniki w firmie, ponieważ zależy im na solidnym zatrudnieniu. Ale tak naprawdę – komu na nim nie zależy? Każdy powinien tak samo serio traktować swoją pracę i wkładać w nią maksimum serca i dobrych chęci. Brak zaangażowania prędzej czy później zakończy się rozwiązaniem współpracy, niezależnie od tego, skąd się pochodzi. Za to pełne oddanie swojego umysłu i sił na rzecz firmy może być bardzo korzystne i przynieść nie tylko satysfakcję, ale i awanse, za którymi bezpośrednio następuje wzrost zarobków. Jak widać, warto się starać i nie ulegać zniechęceniu. Warto zainteresować się agencja zatrudnienia pracowników z Ukrainy.

Chęci do pracy są ważne, ale trzeba też szukać ludzi uczciwych. Ludzi o dobrym sercu, nieskalanym próbami oszustw czy wyłudzeń. Nie tylko uczciwie oddających się pracy, ale i takich, którzy na przykład nie kradną, nie oszukują (chyba że w słusznym celu), nie próbują nadużywać swoich kompetencji i uważają, że pracownicy z Ukrainy mogą tak samo dobrze pracować w Polsce jak Polacy. To wszystko to właśnie kwestia uczciwości i sprawiedliwego podejścia do świata i ludzi. Pracodawca powinien o tym pamiętać.

Poszukiwania dobrego kandydata do pracy wiążą się z napisaniem ogłoszenia i rozpowszechnieniem informacji o charakterze pracy, wymaganiach danego stanowiska i informacje o tym, co firma oferuje zatrudnionym. Obecnie wiele korporacji motywuje i podnosi dobrostan swoich pracowników poprzez różne atrakcje, takie jak karnet na siłownię, pakiet medyczny, najlepsza kawa w mieście itp. W zamian oczekują pełnego zaangażowania. Wielu osobom odpowiada taka umowa i chętniej aplikują. Ogłoszenie powinno być ładnie skomponowane, aby nie straszyć stylistyką i nie sugerować, że kandydat zetknie się z językową ignorancją podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wielu osobom bardzo to przeszkadza. Ogłoszenie powinno być podzielone na sekcje i jasno oddzielać wymagania od oferowanych korzyści, aby nie okazało się, że to firma ma się rozwijać w dynamicznym zespole w zamian za parzoną przez pracownika najlepszą kawę w mieście.

Mniej zaawansowani językowo pracodawcy mogą po prostu napisać „Poszukiwani pracownicy z Ukrainy”, jeśli akurat chcą takowych zatrudnić, i nie bawić się w subtelności. Takie rozwiązania dotyczą jednak głównie branż, gdzie pracuje się fizycznie, a więź intelektualna z szefem nie jest potrzebna, a bywa nawet niewskazaną. Wtedy też rzadko przeprowadza się rozmowy z kandydatami oraz rzadko podpisuje się jakąkolwiek umowę, co jest niezbyt bezpieczne i krzywdzące.

Aps Profit agencja pracy
ul. Emilii Plater 14B/U1
71-635 Szczecin
+48 91 462 43 12
www.apsprofit.pl