Sardynia all inclusive

Sardynia all inclusive

Sardynia all inclusive – kiedy najlepiej wybrać się na urlop? Sezon wakacyjny trwa w Polsce od czerwca do końca sierpnia, jednak we Włoszech zaczyna się on już w kwietniu, kończy się natomiast dopiero w październiku. Coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków cieszy się Sardynia – włoska wyspa, która zachęca przede wszystkim niepowtarzalnymi krajobrazami i ciekawym klimatem. Kiedy najlepiej wybrać się na wakacje all inclusive na Sardynii?

Upały w pełni sezonu

Przyzwyczailiśmy się do tego, że urlop bierzemy w miesiącach letnich, czyli w czerwcu, lipcu oraz w sierpniu. Wyjeżdżamy na wakacje w szczycie sezonu, co z jednej strony jest bardzo wygodne, z drugiej zaś nie dla każdego będzie najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Rozważmy to szczególnie w kontekście Sardynii all inclusive. Wyspa ta charakteryzuje się ciepłym, afrykańskim wręcz klimatem.

Latem temperatury sięgają tutaj ponad 40 stopni, co w praktyce oznacza, że jest naprawdę gorąco. Owszem, upały zupełnie inaczej odczuwamy, przebywając na plaży czy nad basenem, jednak nie dla wszystkich takie warunki będą komfortowe. Powinny uważać na nie w szczególności osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia, na przykład związane z układem krążenia. Jeśli mamy tendencję do poparzeń słonecznych, lepiej przełóżmy urlop na kiedy indziej. Uważać powinni także ci, którzy latem próbują uciec przed palącym słońcem – na Sardynii w szczycie sezonu jest to niemalże niemożliwe.

Z urlopu na Sardynii all inclusive https://wakacjenasardynii.pl/ skorzystają natomiast osoby, którym nie straszne upały. Jeśli dobrze czujemy się w prażącym słońcu, a nasza skóra dobrze znosi kontakt z promieniami UV, to warto wybrać się na Sardynię właśnie w środku sezonu. Dzięki temu mamy dostęp do różnego rodzaju świeżych owoców i warzyw, które najlepiej smakują dopiero co zerwane z drzewa bądź krzaczka. W szczycie sezonu możemy także przechadzać się tętniącymi życiem uliczkami, na których nie brakuje turystów z całego świata. Jeśli chcemy poznać Sardynię od podszewki, to właśnie w pełni sezonu organizowanych jest najwięcej wycieczek fakultatywnych.

Sardynia na początek i pod koniec sezonu

Sardynia all inclusive
Sardynia all inclusive

Na Sardynię all inclusive możemy swobodnie wybrać się już na początku kwietnia. Powodem jest fakt, iż już wtedy temperatury na wyspie wynoszą powyżej 20 stopni. Są więc idealne do tego, aby zaznać pierwszych kąpieli morskich, a jednocześnie swobodnie wypocząć, bez konieczności uciekania przez palącym słońcem. Sardynia na początek i na koniec sezonu to także idealny sposób, aby poznać prawdziwe Włochy.

Turystów na wyspie jest wtedy stosunkowo niewielu, dlatego też na uliczkach możemy usłyszeć język włoski, a co więcej, przyglądać się zwyczajom Włochów z południowych rejonów kraju. Wakacje poza ścisłym sezonem dają też możliwość prawdziwego, nieskrępowanego odpoczynku. Nie jest tajemnicą, że to właśnie tego poszukuje wielu z nas – ciszy, spokoju i błogiego lenistwa.

Na Sardynię poza sezonem bardzo chętnie przylatują seniorzy, a także rodziny z małymi dziećmi, którzy chcą odpocząć w komfortowych warunkach. Minusem wyjazdu w tym czasie jest częsty brak animacji czy różnego rodzaju udogodnień, z których korzystają turyści. Wycieczki fakultatywne czy atrakcje dla dzieci organizowane są zazwyczaj w sezonie, gdy na wyspie nie brakuje turystów. 

Sardynia all inclusive – dlaczego warto?

Sardynia all inclusive to marzenie niemal każdego turysty, który chciałby wybrać się na wakacje w nieco inne, lecz zarazem niezbyt egzotyczne miejsce. Afrykański klimat połączony z włoską lekkością bytu sprawia, że Sardynia od lat przyciąga turystów z całego świata. Co ciekawe, wiele ofert wakacji dostępnych jest w wersji all inclusive. Oznacza to, że mamy dostęp do różnego rodzaju udogodnień, takich jak posiłki oraz napoje w nieograniczonej ilości.

Nasze pokoje są codziennie sprzątane, a my możemy cieszyć się przyjemnym wypoczynkiem. Nie oznacza to jednak, że Sardynia all inclusive musi kojarzyć się z lenistwem na plaży bądź nad basenem. Owszem, możemy zdecydować się na takie rozwiązanie, lecz do dyspozycji mamy także wiele atrakcji, z których warto skorzystać. Sardynia all inclusive zachęca bowiem nie tylko do odpoczynku, ale również do aktywnego zwiedzania. Ta część Włoch ma sporo do zaoferowania. Z jednej strony możemy podziwiać zabytki historyczne, z drugiej zaś wybrać się do galerii sztuki bądź muzeum, aby poznać bliżej włoską kulturę.

Na Sardynii organizowanych jest wiele imprez, podczas których można poznać włoskie obyczaje i tradycje. Będziemy też mieli możliwość spróbować pysznych, włoskich dań, które nie muszą być jednoznaczne z makaronem czy pizzą. Ponadto, możemy wypożyczyć samochód i zwiedzać wyspę na własną rękę. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wybiera Sardynię poza sezonem. Ofert wakacji na Sardynii all inclusive możemy szukać przede wszystkim w biurach podróży, działających stacjonarnie bądź internetowo. Miejmy jednak na uwadze, że nie wszystkie dysponują podobnymi propozycjami. Jeśli natomiast chcemy zarezerwować wakacje na własną rękę, przyda nam się znajomość włoskiego, gdyż Włosi, a szczególnie Sardyńczycy nie mówią najlepiej po angielsku.