Sklep z bongo

Bez względu na to czy prowadzimy sklep z częściami do samochodu, czy sklep z artykułami żywnościowymi, jedną z najważniejszych rzeczy jest wystrój naszego lokalu. W artykule tym postaram się podpowiedzieć lub ukierunkować i doradzić przyszłym młodym przedsiębiorcom, jakimi zasadami powinni się kierować otwierając swój pierwszy sklep. Czemu pierwszy? Ponieważ według mnie, jeżeli już otworzyłeś sklep i sprzedajesz jakiekolwiek produkty to aranżację sklepu powinieneś mieć już za sobą. Nie mniej jednak zapraszam do lektury, chociaż by w celach czysto poglądowych. Za przykład weźmy sobie sklep z bongo i poddajmy analizie jego wystrój. Artykuł ten ma dotyczyć sklepu stacjonarnego, więc zacznijmy od tego, co klient widzi, jako pierwsze- drzwi sklepu. Warto było by, aby witryna sklepowa oraz drzwi wejściowe rzucały się w oczy i informowały potencjalnego klienta o tym, co znajduje się w środku. Nie popadajmy jednak ze skrajności w skrajność i nie spisujmy listy asortymentu na drzwiach sklepu niczym Marcin Luter. Wystarczy, że zamieścimy rzucającą się w oko grafikę z shishą lub bongo i zamieścimy nasz szyld oraz numer telefonu. Skoro już przy szyldzie jesteśmy to nie może to być coś banalnego jak „sklep z bongo https://bongogo.pl/”. Powinno to być coś krótkiego, chwytliwego i tematycznego na przykład „świat bongo” lub coś w ten deseń. Numer na naszej witrynie to krok w stronę klienta, choć nie jest to rzecz obowiązkowa. Jeżeli nasz lokal mieści się w bocznej uliczce lub po prostu w mniej uczęszczanym miejscu warto zadbać o banery i strzałki, która zaprowadzą do nas klientów. Sklep z bongo powinien cechować się tym, że panuje w nim tematyczna atmosfera. Przede wszystkim nastrój, zadbajmy o dobre oświetlenie półek z asortymentem. Większość fajek wodnych na naszych półkach będzie szklane, więc warto zainstalować również szklane półki.

Oświetlenie led doskonale i wyraźnie podkreśli kształty, a jednocześnie zaoszczędzimy nieco grosza na opłatach za prąd. Tradycyjne oświetlenie jest zbędne, ponieważ klient musi od razu skupić się na półkach. Co tyczyć się może atmosfery panującej w lokalu to zapach. Wbrew pozorom jest całkiem ważny, przykładowo dużo ludzi nie wie, że galerie handlowe w okresie świąt do klimatyzacji wpuszczają aromat kawy i mandarynek. Taka kombinacja zapachu sprawia, że ludzie myślą jedynie o świętach zakupach i rzucają się w wir „promocji”. Jaki zapach do sklepu z bongo? Może to być zapach ziołowy lub co jest zdecydowanie lepszym pomysłem zapach świeżo rozpalonej shishy, ale o tym za chwilę. Warto wiedzieć, że na rynku jest bardzo dużo różnego rodzaju kadzideł odświeżaczy powietrza i tym podobnych, jedna w przypadku sklepu z bongo i podobną tematyką warto postawić na naturalne źródła zapachu. Jak już wspomniałem o rozpalonej shishy to chodzi o to, aby chociażby w rogu naszego sklepu najlepiej na wprost regału z fajkami postawić kanapę i stolik, na którym stać będzie shisha, która generuje zapach, oczywiście taki, jakiego rodzaju melasy użyjemy. Jak już jesteśmy przy meblach to moja propozycja sprowadza się do czarnej skórzanej kanapy (może być narożna) stolik szklany, regały i ewentualna lada również czarna, półki ustaliliśmy szklane. O co chodzi z tą kanapą? Otóż w momencie, kiedy przychodzi do nas znajomy lub stały klient, który szuka nowej melasy do shishy wówczas możemy go uraczyć próbką, a przecież nie wypada częstować gościa shishą na stojąco.

Kolor ścian w dużej mierze zależy od lokalu, jeżeli jest to duży lokal warto kolor ścian dopasować do mebli i regałów. Zdarzyć się może tak, że nasz lokal jest malutki niczym kawalerka, wówczas kolor ma małe znaczenie, bo i tak wszystko zasłonią regały. Jak dobrać asortyment? Otóż tutaj sprawa jest bardzo elastyczna. Mianowicie na rynku jest nieograniczona liczba modeli bongo, fajek typu shisha czy bongo akrylowe etc. Moim zdaniem powinniśmy sprowadzać takie produkty, jakie najlepiej sprzedają się w naszym sklepie. Pierwsze zakupy powinny wybadać rynek, dlatego sprowadźmy wszystkiego po trochu i zobaczmy, co najszybciej schodzi. Skupmy się teraz na lokalizacji naszego sklepu z bongo. Powinniśmy wybrać miejsce często uczęszczane oraz na widoku. To znaczy że jeżeli jesteśmy zmuszeni do wynajmu lokalu to po mimo wyższej ceny najmu poszukajmy lokali przy głównych drogach, placach czy rynku. Gwarantuje to, że nawet zwykły przechodzień wejdzie z zaciekawienia, aby obejrzeć kawałek obcej kultury. Pamiętam jak w mojej okolicy otworzył się sklep z bongo, właściciel trafił w dziesiątkę. Po pierwsze zaczynał się wówczas wielki boom na modę reggae, a więc shishe i bonga szły jak ciepłe bułeczki, a co więcej sklep, który otworzył mieścił się u zbiegu głównej ulicy i rynku. Taka lokalizacja gwarantowała mu mega obroty i jeżeli dobrze kojarzę to sklep ten otwarty jest do dzisiaj, to będzie coś koło pięciu lub sześciu lat, a z tego, co wiem większość sklepów otwartych w okresie wyżej wspomnianego boomu już dawno zniknęły. Reasumując, aranżacja sklepu jest mega ważnym elementem i warto przyłożyć do niej największą uwagę, pamiętajcie, że jeżeli oczekujecie wyników musicie zadbać o to, aby wasz lokal przebił lokale konkurencji.