auto skup

Skup aut czy szukanie na własną rękę

Skup aut czy szukanie na własną rękę – które rozwiązanie jest korzystniejsze?

 

Sprzedając auto chcemy mieć pewność, że po transakcji nie będziemy stratni i że nie będziemy długotrwale szukać potencjalnego kupca. Czy wiesz, jak szukać skupu aut, które zaproponuje ci najlepszą cenę? Co sprawdzać przed skorzystaniem z oferty handlowców?

 

Jak wybrać skup aut?

 

auto skupRynek motoryzacyjny daje wiele możliwości sprzedaży auta, którego dni w naszym garażu dobiegają końca. Warto być wyczulonym na nieuczciwych handlarzy, mocno zniekształcających rzeczywistość podczas oceny stanu kupowanych aut. Zanim sprzedasz samochód osobie, której głównym zajęciem jest masowe zostawianie wizytówek za wycieraczkami albo skusisz się na chwytliwe hasła pobliskiego skupu sprawdź, jakie ma on opinie i czy jest wiarygodny. Jeśli dana osoba zajmuje się tym biznesem nielegalnie, to nie powinieneś decydować się na sprzedanie jej swojego auta.

Rozsądnym posunięciem jest sprawdzanie opinii na temat skupu w Internecie. Jeśli jest on popularny wśród mieszkańców twojego miasta będziesz miał większą pewność, że nie zostaniesz oszukany. Firmy z dobrymi opiniami, od lat zajmujące się swoją działalnością chcą podtrzymać pozytywną reputację, więc nie pozwolą się na nieuczciwe traktowanie jakiegokolwiek klienta. Sprawdź też miejsce sprzedaży swojego auta pod kątem prawnym – możesz upewnić się w spisach KRS, czy działalność jest zalegalizowana. W miejscach legalnych powinieneś otrzymać lepsze warunki finansowe i profesjonalną wycenę sprzedawanego samochodu.

 

Jakie auto do skupu?

 

Możesz się spodziewać, że skup aut będzie zainteresowany kupnem samochodu w niemal każdym stanie. W zależności od jego kondycji zmieniać się będą jedynie widełki cenowe. Samochód sprawny technicznie, zadbany, o niewielkim przebiegu może dać ci spory zarobek. Częsty jest też odbiór auta na lawecie z miejsca, w którym się znajduje – korzystają z tego zwłaszcza osoby, które dysponują autem niesprawnym lub bez ważnych dokumentów. Wybierając skup warto jednak być czujnym: nie dajmy się nabrać nieuczciwym handlarzom, którzy podczas rozmowy z nami zauważają jedynie wady auta i zaniżają stawkę.

Skup aut zapłaci nam nieznacznie mniejszą kwotę niż prywatna osoba, a zaoszczędzimy czas i nerwy związane z prezentacją samochodu, odpowiadaniem na pytania, załatwianiem formalności związanych ze sprzedażą. Ostatecznie może okazać się, że niewielka kwota, którą zaoszczędzimy nie była warta poświęconego czasu i energii.