Szkło hartowane – ochroniarz bez skazy.

Nie da się ukryć, że szkła hartowane zdobywają coraz większą popularność wśród wszystkich użytkowników telefonów. Porównując je z foliami są o wiele bardziej wytrzymałe. Do tego dają naprawdę znacznie lepszą ochronę naszego wyświetlacza. Dlaczego zatem warto zabezpieczyć ekran specjalną nakładką z takiego właśnie tworzywa?

Czym jest szkło hartowane?

Do tej pory, jeśli zamierzaliśmy zabezpieczyć ekran swojego telefonu przed matowieniem czy też zadrapaniem, to wybieraliśmy pomiędzy foliami ochronnymi, które wykonywane były najczęściej z poliwęglanu. Były to ochrony bez klejowe i klejowe, droższe i tańsze czy też lepsze i gorsze. Zależnie od ceny, folie oferowały bardzo różny poziom zabezpieczeń ekrany oraz także różny poziom wytrzymałości oraz trwałości. Niektórym taka forma ochrony telefonu wystarczała w zupełności, innym zaś do gustu nie przypadła. Jednak i jednych i drugich ucieszył z całą pewnością fakt, że na rynku się pojawiło coś znacznie bardziej wytrzymalszego oraz także praktyczniejszego od folii. Mowa o niczym innym jak o szkle hartowanym. Szkło hartowane jest tworzywem, które stosowane jest w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystywanie go jako nakładki na ekran telefonu komórkowego jest stosunkowo nowym pomysłem. Dlaczego warto zainwestować kilka złotych więcej i właśnie kupić tę osłonę na ekran?

Spora twardość oraz wytrzymałość

Szkło hartowane powstaje w wyniku naprawdę skomplikowanego technologicznego procesu. Cechuje się znacznie większą wytrzymałości oraz znacznie większą twardością w porównaniu ze szkłem tradycyjnym. Szkła hartowane dostępne na rynku charakteryzują się twardości 9H w skali Mohsa. Oznacza to, że szkła tego nie da się zarysować nawet nożem czy też innego rodzaju ostrymi narzędziami. Posiadając nakładkę ze szkła hartowanego można spokojnie trzymać telefon razem z kluczami w kieszeni. Możemy być spokojni – ekranowi się nic nie stanie.

Ekstremalna ochrona

Zaletą szkła hartowanego nie jest tylko jego twardość, ale także to w jaki konkretny sposób reaguje  przypadku mocnego uderzenia czy też upadku. Szkło hartowane podczas pękania siłę uderzenia rozproszy wewnątrz własnej struktury. Oznacza to, że amortyzuje same skutki upadku oraz ochroni ekran telefonu przed możliwym uszkodzeniem.

Czułość na dotyk

W przypadku używania osłony na wyświetlacz telefonu bardzo istotny jest także komfort używania. Szkło hartowane jest bardzo cienkie. Po zamontowaniu przylega bardzo ściśle do ekrany. Z tego właśnie względu nie odczujemy znaczącej różnicy w samej czułości ekranu. Nie zmieniają się także wrażenia dotykowe, ponieważ sama struktura hartowanego szkła jest zbliżona do samego szkła wyświetlacza. Jest to kolosalna różnica w porównaniu z foliami tradycyjnymi. Przy nakładkach wykonanych z poliwęglanu zwykle mamy wrażenie, że dotykamy czegoś sztucznego. Ekran z hartowanym szkłem jest znacznie przyjemniejszy w dotyku.

Znacznie lepsza przejrzystość

Założenia szkła hartowanego na ekran nie wpłynie zupełnie na przejrzystość. Szkło w stu procentach jest przeźroczyste. A z kolei sam fakt, że dokładnie przylega do powierzchni sprawia, że na telefonie jest ono w zasadzie niewidoczne. Jakość obrazu jest taka sama. Kolejnym atutem hartowanego szkła jest powłoka oleofobowa. Ona charakteryzuje się znacznie mniejszą chropowatością jak i także przyczepnością od zwykłego szkła. Oznacza to, że zabezpiecza skutecznie ekran przed wszelkimi śladami odcisków palców, bakteriami, zarysowaniami, pyłem czy też kurzem. W ten sposób cieszyć się możemy z wyrazistych oraz naturalnych kolorów ekrany. Czasami nawet znacznie lepszych niż przed założeniem szkła.

Dopasowanie precyzyjne oraz prosty i przyjemny montaż

Szkło hartowane jest produkowane z myślą o określonym modelu telefony. Oznacza to, że nakładka jest ściśle dedykowana do modelu. Wówczas jest dopasowana idealnie. Nic nie będzie wystawało czy też przeszkadzało. W końcu podczas produkcji jest wykorzystywana laserowa technologia. Poza tym kanty szkła są mocno wypolerowane. Wpływa to nie tylko na estetykę, ale także na bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli chodzi o montaż szkła hartowanego, to nie jest skomplikowany. Wymaga sporej dokładności oraz precyzji. Przed przyklejeniem szkła musimy wyczyścić dokładnie ekran telefonu. Pomagają zazwyczaj dołączone w zestawie czyściki bawełniane z alkoholem jak i także ściereczka wykonana z mikrofibry.

Po usunięciu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń oraz po wypolerowaniu ekranu należy przykładać szkło w ten sposób, aby wszelkie otwory pokrywały się idealnie. Szkło na brzegach należy docisnąć. Po instalacji na ekranie nie ma absolutnie żadnych pęcherzyków powietrza. Zaś samo szkło przylega ściśle do telefonu. Jak widzimy na powyższym szkło hartowane jest w momencie tym rozwiązaniem najlepszym dla osób, które skutecznie chcą ochronić oraz zadbać jednocześnie o estetykę samego ekranu telefonu. Polecane jest w zasadzie w każdym modelu telefonu. Każdy znajdzie odpowiednie szkło dla swojego telefonu. O to możemy być pewni.