W co zainwestować podczas wykończenia nowego domu lub mieszkania

Wykończenie nowego domu lub mieszkania jest to niezwykle istotna sprawa. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w całym dużym przedsięwzięciu inwestycyjnym, to ostatni etap, przez wielu marginalizowany ma ogromne znaczenie, odnośnie do tego, jak w nowym domu lub mieszkaniu będzie się nam mieszkało. Choć podczas wykańczania, często będziemy patrzeć na portfel w celu zaoszczędzenia pieniędzy, warto jest aby przestrzegać kilku ważnych punktów.

Nie podchodź do wykończenia bez pomysłu

Wiele osób, kiedy zabiera się za wykańczanie po prostu jedzie do marketu budowlanego i wybiera takie materiały i artykuły dekoracyjne, jakie się jej spodobają. Kupujemy wtedy na przykład farby, płytki ceramiczne, panele itp. Problem polega głównie na tym, że jeśli takie materiały kupimy oddzielnie, bez żadnego planu i bez wiedzy, w jaki sposób je połączyć, może okazać się, że będą do siebie całkowicie nie pasować.

Problem jest jeszcze mały, kiedy w domu orientujemy się, jaki błąd popełniliśmy i decydujemy się na zwrot towaru w sklepie, lub wymianę na inny. Gorsza sytuacja to taka, w której wynajmujemy już ekipę wykończeniową i po zakończeniu prac, widzimy mierny efekt naszych zakupów https://ceramixplytki.pl/11-dekoracje. W takiej sytuacji pozostaje albo zmiana koncepcji natychmiast, co generuje bardzo duże koszty, albo decydujemy się mieszkać w takim mieszkaniu, aż nie uzbieramy na nowy remont, co również generuje koszty, tyle że przesunięte w czasie oraz zmusza nas do przebywania w przestrzeni, która nam się nie podoba.

Zaradzić takiej sytuacji możemy na dwa główne sposoby. Pierwszym jest zatrudnienie projektanta wnętrz, który dobierze nam płytki ceramiczne do łazienki, kolor farby do ścian itp. Pokaże nam wstępną wizualizację i na tej podstawie podejmiemy decyzję, czy dokonać zakupu, czy próbować dalej. Metoda ta ma jedną wadę. Projektantowi musimy zapłacić. Co prawda są to koszty mniejsze niż dwukrotne wykończenie mieszkania, ale wielu osobom mogą one nie mieścić się w budżecie. W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z gotowych propozycji wykończeń, jakich w sieci znajdziemy bez liku. Co prawda tracimy na oryginalności wnętrza i nie zawsze efekt z sieci możemy dokładnie odwzorować, ale unikamy sytuacji, w której płytki ceramiczne i kolor ścian całkowicie do siebie nie pasują.

Kup dobre farby

Farby wydają się czymś zwykłym, więc zazwyczaj, kiedy je kupujemy, jesteśmy zdziwieni tym, że pomiędzy nimi mogą być znaczące różnice cenowe. Różnice te wynikają jednak z konkretnych pobudek, a nie tylko z marketingowego triku. Innymi słowy, nie jest tak, że płacimy za markę. Owszem za farby dobrych marek, zapłacimy więcej, ale cena ta ma swoje uzasadnienie.

Farby między sobą różnią się wieloma parametrami. Zazwyczaj farby tanie mają mniejszą wydajność, gorzej kryją ścianę (trzeba malować nawet białe ściany dwa lub trzy razy, podczas gdy dobrą farbą wystarczy raz), są mniej odporne na szorowanie, promieniowanie UV itp. Innymi słowy, nie ma co oszczędzać na farbach, bo finalnie możemy zapłacić za tanie farby i tak tyle samo co za drogie (więcej jej zużyjemy), mając gwarancję gorszej trwałości. Dodatkowo przodujący producenci najlepszych marek mają zdecydowanie większy wybór kolorów (farby możemy mieszać w mieszalniku), stopnia połysku oraz oferują farby dodatkowo zabezpieczone przed wilgocią, pleśnią i grzybami (np. do łazienek lub kuchni).

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne są drogie. Z tego powodu szukamy ich często na różnego rodzaju wyprzedażach. Na rynku pojawiły się nawet specjalne outlety z płytkami ceramicznymi. Kiedy chcemy mieć jednak trwałe wykończenie z płytek, które dodatkowo dobrze wygląda, zastanówmy się, czy kupowanie najtańszego materiału ma sens.

Tanie płytki mogą wyglądać ładnie, z tym nikt się nie będzie kłócił, ale najczęściej są one zdecydowanie gorsze jakościowo i to pod przynajmniej dwoma względami. Pierwszym jest ilość użytego do ich wytworzenia materiału. Drugim dokładność wykonania https://ceramixplytki.pl/kontakt. Płytki ceramiczne podłogowe, dla przykładu są w swojej najtańszej wersji sporo cieńsze. Oznacza to, że jeśli mają być tak samo trwałe, jak te droższe, to do ich położenia potrzebujemy więcej kleju i dokładności, a co za tym idzie czasu pracy. I tak nie mamy w takiej sytuacji stuprocentowej pewności, że płytki nie pękną, jeśli nie wejdzie na nią osoba o sporej masie. Dokładność wykonania może sprawić, że jeśli płytki mają na przykład powtarzalny wzór, to nie wszystkie będą idealnie pasować, co powoduje odrzut materiału.

Ergonomia

Ergonomia jest sprawą, o której wspominamy na końcu, ale jest ona nie mniej ważna niż wymienione wyżej. Im mniejszą przestrzeń chcemy zagospodarować, tym więcej musimy poświęcić na ergonomiczne jej urządzenie. Ergonomia ma jednak kluczowe znaczenie dla naszej wygody, dlatego nie ma sensu na niej oszczędzać. W małym i ciemnym mieszkaniu dla przykładu warto jest wydać więcej na drzwi przesuwne szklane, niż na klasyczne drzwi, ponieważ te pierwsze zapewniają nam wygodę oraz optymalny dopływ światła. Zwykłe drzwi zapewne w wielu miejscach będą nam przeszkadzać, a mieszkanie pozostanie maksymalnie zacienione.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl